Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

  • Otwarte cały rok

Opis

Jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się organizacją różnego rodzaju eventów.
Organizujemy :
wieczory kawalerskie i panieńskie,
urodziny dzieci i dorosłych,
imprezy firmowe,
imprezy dla szkół,
W naszej ofercie znajdą Państwo takie atrakcje jak:
Paintball
Splat Master
Bubble Football
Strzelnica Łucznicza
Posiadamy również strzelnice painball, na której ustawiony jest zestaw figur do których każdy bez względu na wiek może postrzelać i potrenować celność. Na życzenie klientów organizujemy ogniska, grille i inne usługi cateringowe, a także atrakcje takie jak sumo, dmuchańce, rodeo, ścianka wspinaczkowa, pokazy iluzjonisty, fire show, loty balonem, samolotem, szybowcem, skok ze spadochronem i wiele więcej.

O Paintballu
Historia
Pierwszy raz sprzęt do paintballa pojawił się na terenie USA w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z dużych odległości oraz w rolnictwie do znaczenia bydła. Dopiero w maju 1981 trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła, w celach rozrywkowych. 27 czerwca 1981 rozegrano pierwszą grę. 12 zawodników zabawiło się w "w zdobywanie flagi". Zwycięzca nie oddał ani jednego strzału. Od tego momentu zabawa nabrała rozgłosu, spodobała się szerokiej masie osób i ruszyła w świat. Początkowo paintball określano mianem Survival, ale dość szybko nazwa ta ustąpiła obecnej. Od tego czasu nastąpił szybki rozwój gry o nazwie paintball na całym świecie. Pojawili się wytwórcy odpowiedniego sprzętu dla grających oraz ustalono zasady i wymogi bezpieczeństwa. Początkowo zabawa grup pojedynczych entuzjastów, często o zainteresowaniach myśliwskich lub militarystycznych, przekształciła się w sport dostępny dla większości osób.

Rodzaje gry:
Istnieje wiele rodzajów gry, generalnie zwycięzcą zostaje drużyna, która osiągnie cel ustalony na postawie przyjętego scenariusza. Może to być zdobycie flagi przeciwnika, osiągnięcie wyznaczonego punktu w określonym czasie czy wyeliminowanie wszystkich przeciwników. Rozgrywki mogą odbywać się w zamkniętym pomieszczeniu lub (częściej) na świeżym powietrzu. Wśród odmian paintballu wyróżnia się najczęściej:

Speedball
Speedball to sportowa wersja paintballa. Gra odbywa się w wyznaczonym obszarze na którym ustawione są sztuczne przeszkody. Rozgrywka w speedballu nazywana jest meczem. Zasady i ilość graczy zależy od systemu w jakim rozgrywane są mecze. Wyróżnia się 2 główne ligi europejskie (Milenium Series i Centurio Circuit) oraz 3 ligi polskie (PLP – Polska Liga Paintballowa, PLP5 – Polska Liga Paintballa 5-osobowa, PLP3 – Polska Liga Paintballa 3-osobowa).

Woodsball
Woodsball rozgrywany jest w warunkach "naturalnych" – w lesie, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych, itp. Gracze stosują w tej odmianie strój maskujący, wojskowy lub zbliżony do wojskowego, umożliwiający kamuflaż, i co istotne, dodający realizmu tej zabawie.
Zdarzają się również rozgrywki opierające się na historycznych działaniach wojennych. Są to tak zwane "scenariusze". Gracze nie muszą jednak sztywno trzymać się historycznej wersji wydarzeń. Wynik takiej potyczki zależy tylko i wyłącznie od umiejętności i zgrania graczy oraz przyjętej taktyki.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Latosówka, Leśna 28
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Data ostatniej aktualizacji: 16.08.2019, 09:15

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Fort Belweder
Paintball
Cena już od:
10 zł do 40 zł
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 5 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook